Budżet po półroczu: lepiej niż kiedykolwiek

budżet Kutna
Jak mówi prezydent Burzyński, budżet Kutna ma się dobrze!

Bardzo dobre wykonanie dochodów za pierwsze półrocze i wiele wniosków o dofinansowanie. Budżet Kutna po pierwszym półroczu ma się świetnie.

 – Dochody za pierwsze półrocze zostały wykonane w 52 procentach – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent miasta. – To lepiej niż kiedykolwiek. – Do budżetu wpłynęły pieniądze za niektóre projekty unijne, choćby za Kutno Miasto Róż dostaliśmy 2,7 miliona złotych.

Ale nie tylko dotacje sprawiają, że dochody są na dobrym poziomie.

 – Podatek od nieruchomości od osób fizycznych został zapłacony w 58% – dodaje prezydent Burzyński. – Także udział w podatku dochodowym od firm (CIT) jest większy niż zakładaliśmy. Wniosek z tego jest prosty: firmy, mające siedzibę w Kutnie dobrze prosperują, zarabiają i płacą podatki.

Nieco mniejsze od zaplanowanych są natomiast wpływy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych czyli z PIT-ów.

– Tak jest co roku – dodaje prezydent. – W drugim półroczu zawsze wpływy są większe.

Za pierwsze półrocze wydatki zrealizowane są w 46,8%.

 –  Wydatki inwestycyjne to na razie 33 % zaplanowanych na ten rok – wyjaśnia Zbigniew Burzyński. – Ale tak to jest, że sezon inwestycyjny zazwyczaj rozpoczyna się w kwietniu lub maju, a większość inwestycji rozlicza się późną jesienią.

Do budżetu wpłynęło także 13 milionów złotych na wydatki z tytułu świadczenia 500+ – są to pieniądze ,,znaczone” i nie ma możliwości wydania ich na żaden inny cel.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *