Budżet obywatelski: jakie pomysły mają kutnianie?

W środę przez cały dzień można było konsultować w gronie fachowców pomysły do tegorocznego Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jakie pomysły mają kutnianie?

 – Do godz. 17 zgłoszono 12 propozycji – mówi dr Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta w Urzędzie Miasta Kutno. – Jest kilka bardzo ciekawych propozycji. Jako pierwszy zwrócił się do nas pan Michał Czajkowski, który zaproponował utworzenie stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. To bardzo ciekawy projekt. Z wyliczeń pana Michała wynika, że jedna taka stacja ładująca kosztuje około 50 tysięcy złotych.

Ale są i inne projekty. Beata Fryz zgłosiła pomysł spotkań z ciekawymi ludźmi, a młodzi mieszkańcy miasta przyszli z propozycją by w mieście ustawić ,,przeszkody” dla rolkarzy i fanów segwayów, boisko do koszykówki na wózkach inwalidzkich i tor wyczynowy dla rowerzystów. Natomiast Marek Kurnatowski, jak zawsze, przyszedł z propozycją zorganizowania kolejnego koncertu z mocnym brzmieniem.

Na wszystkie te pomysły będziemy mogli głosować już nie długo. Do końca czerwca jest czas na zgłaszanie projektów. Kto więc ma pomysł, a nie dał rady przyjść na dzisiejsze konsultacje w bibliotece miejskiej, i tak może to zrobić jeszcze przez dwa tygodnie. Do rozdziału jest milion złotych, tak więc dobre pomysły są mile widziane – nie tylko przez urzędników, ale przede wszystkim przez mieszkańców.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *