Na Braci Śniadeckich jak w kryminalnym filmie…

Trzech mężczyzn w wieku 32 ,27 i 19 lat usłyszało zarzuty czynnej napaści na policjantów . Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.

– 18 marca 2019 roku około południa na ulicy Braci Śniadeckich w Kutnie kryminalni podjęli próbę zatrzymania osoby poszukiwanej – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Podczas interwencji mężczyzna ten wyciągnął w kierunku interweniujących policjantów nóż i nie reagował na wydawane polecenia odrzucenia tego niebezpiecznego narzędzia. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia jeden z policjantów oddał strzał ostrzegawczy w  górę, po którym napastnik został obezwładniony. W wyniku tego strzału nikt nie doznał obrażeń. Podczas obezwładniania napastnika kolejnych dwóch mężczyzn zaatakowało policjantów biorących udział w zdarzeniu. Cała trójka została zatrzymana. Byli to mężczyźni w wieku 32, 27 i 19 lat.

Wszyscy w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Trafili do policyjnego aresztu. Podejrzani usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. 20 marca 2019 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn 3 miesięcy tymczasowego aresztowania. Za czynną napaść na policjanta grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *