Nie bójmy się epidemii(?) – mniej zarażonych

Starostwo powiatowe poinformowało kolejny raz o liczbie osób uznanych za zarażone koronawirusem w naszym powiecie. W południe 28 kwietnia było tych osób jedynie 25.

Zgodnie z z tym co podaje starostwo:

Stan na 28.04.2020 na godz. 13:00

Kwarantanna – 105
Pod nadzorem epidemiologicznym – 0
Hospitalizowanych – 2
Zarażonych – 25 (14 – miasto Kutno, 7 – gmina Kutno, 2 – gm. Krośniewice, 2 – gm. Żychlin)
Osoby wyleczone – 9
Zgony – 1 (72-latek, obciążony chorobami współistniejącymi, miasto Kutno)

Na razie więc sytuacja jest taka, że możemy spokojnie iść do marketu, gdzie przebywa 200 osób z różnych powiatów, a nie możemy iść do pracy, gdzie spotykamy się zawsze w tym samym gronie osób. Czy to jest pandemia? Sami państwo musicie sobie odpowiedzieć na to pytanie: 1 osoba w powiecie kutnowskim zmarła  na 100 tysięcy osób. A wielu lekarzy, choćby znany chyba wszystkich dr Paweł Grzesiowki, podważa rzetelność przeprowadzanych testów.

W Polsce podczas trwającej półtora miesiąca ,,epidemii” zmarło z koronawirusem zaledwie niewiele ponad 500 osób – to tyle, ile umiera każdego dnia w Polsce w ciągu 10 godzin. Tak! W Polsce, każdego dnia umiera przeciętnie 1100 osób. – Link TUTAJ, ale są to dane oficjalnie podawane przez Główny Inspektorat Sanitarny i Państwowy Zakład Higieny. Każdego roku umiera ponad 400 tysięcy Polaków. Oczywiście nie na koronawirusa. Na takie  choroby jak rak, choroby krążenia, choroby jatrogenne (sprawdźcie sobie Państwo co to jest), powikłania cukrzycowe czy też po prostu ze starości.

Coraz więcej lekarzy ma odwagę mówić, że ,,coś tu się nie zgadza”, choć z trudem przebijają się ich opinie do mediów. Warto przeczytać https://wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-Radia-ZET/Prof.-Andrzej-Matyja-w-Radiu-ZET

Wirusa bać się nie wolno, bo tak naprawdę nie wiadomo czy jest. Do tej pory nikt go nie pokazał – zdjęcia krążące w sieci to tylko grafiki z Photoshopa. Czy należy zachować szczególną ostrożność – zawsze należy. Nawet we własnym domu. Wszak i tu możemy się potknąć, uderzyć nieszczęśliwie głową w szafkę i umrzeć. Tak więc uważać trzeba, ale myśłeć trzeba tym bardziej…

 

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *