Bójka między kierowcami. Interweniował policjant

Jeden kierowca uderzył drugiego za to , że ten wcześniej podczas pewnego manewru zachował się w jego ocenie niewłaściwie. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę przestępstwa

Do zatrzymania doszło 21 marca 2019 roku w Zgierzu.

– Na jednym ze skrzyżowań policjant będący poza służbą był świadkiem jak ze stojącego przed nim samochodu marki Mazda wysiadł kierowca i podszedł do znajdującego się na sąsiednim pasie kierowcy skody. Otworzył drzwi i uderzył mężczyznę siedzącego za kierownicą w twarz, po czym wsiadł szybko do swojego auta i odjechał – informuje asp. szt. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. – Widząc to policjant po upewnieniu się czy pokrzywdzony nie potrzebuje pomocy, ruszył za nim. Kierowca mazdy zatrzymał się w związku z nadawanym sygnałem czerwonym na kolejnym skrzyżowaniu. Policjant włączając światła awaryjne w swoim samochodzie podszedł do niego okazał legitymację służbową , przedstawił się i polecił zjechać we wskazane miejsce bezpieczne. Mężczyzna wykonał polecenie policjanta, który o całym zajściu poinformował dyżurnego dzwoniąc na numer alarmowy. Na miejsce został wysłany patrol umundurowany.

Okazało się, że powodem chuligańskiego zachowania kierowcy było wcześniejsze  również nieodpowiednie zachowanie się  kierowcy mazdy, który chciał zmienić pas ruchu ni zgodnie z przepisami i nie został wpuszczony na pas przez kierowcę skody co wywołało w nim agresję. Okazało się również, że kierowca mazdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że dla tych kierowców, którzy jeżdżą brawurowo, cwaniakują i ryzykują, nie powinno być miejsca na naszych drogach. Piętnowanie zachowań niezgodnych z przepisami jest bardzo ważne, ale nie zapominajmy o tym, że równie głośny powinien być nasz sprzeciw wobec braku kultury i szacunku niektórych kierowców dla innych użytkowników dróg.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *