Biblioteczny Turniej Mikołajkowy w Scrabble w SP nr 2

W poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w bibliotece w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbył się Biblioteczny Turniej Mikołajkowy w Scrabble 2017. Zagrało 14 zawodników.

Turniej był szczególnie ważny dla debiutantów z klas IV i V szkoły podstawowej, którzy dopiero poznają zasady gry. W tej grupie zwyciężył Wiktor Rojewski z kl. IVa, druga była Maja Augustynowicz z Va, trzecia Klaudia Sierdzan z Va.

Pozostali młodzi gracze również dzielnie walczyli o punkty i zwycięstwa w trzech turniejowych rundach. Wśród gimnazjalistów najlepszy był Szymon Kałębasiak z II F. Sędziowali Jeremi Korowajski i Mikołaj Tetkowski z gimnazjalnej kl. III C. Atrakcją była wizyta św. Mikołaja (Jakub Sobczyk III C), który wszystkim rozdał słodycze, kalendarze i upominki scrabblowe.

Turniej stanowi jedną z form przygotowania się do rozgrywek międzyszkolnych, szczególnie XVI Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w SCRABBLE Kutno 2017, które odbędą się w maju 2018 r. w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych we współpracy z Programem Scrabble w Szkole.

W sobotę 9 grudnia przed uczniami zmagania na ogólnopolskim X Turnieju Mikołajkowym Scrabble w Warszawie, dokąd Biblioteczne Koło Scrabble LITERKA z SP nr 2 wybiera się z kółkami scrabble z SP nr 4 i 6.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *