Bezrobocie znów niższe. Ile mamy osób bez pracy?

Kolejny miesiąc Kutno może pochwalić się malejącym bezrobociem. Na koniec lipca zarejestrowanych było jedynie 1206 osób. W stosunku do początku roku oznacza to spadek o 16,1%.

– Nie pracuje ten, kto pracować nie chce – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. – Firmy kutnowskie lub te, które w Kutnie zainwestowały ciągle tworzą nowe miejsca pracy.

Sprawę bezrobocie monitoruje Urząd Miasta Kutno. Według zebranych danych, w kutnowskiej dzielnicy przemysłowej na Sklęczkach pracuje już ponad 9100 osób. Dane z końca czerwca mówią o 9160 osobach.

Według analizy  zatrudnienie w kutnowskiej dzielnicy przemysłowej wzrosło o ponad 200 osób w okresie od końca grudnia ubiegłego roku do końca pierwszego półrocza roku 2019 – dodaje Zbigniew Burzyński.

Nadal w Kutnie tworzone są nowe miejsca pracy. Z obecnych inwestycji warto wymienić:

  • Fresenius Kabi Polska – inwestycja pochłonie co najmniej 100,4 mln zł. Firma zatrudni min. 45 osób, utrzymując dotychczasowe zatrudnienie. Dobiega końca instalacja technologii wewnątrz obiektu.

  • Sirmax Polska – ul. Odlewnicza. Inwestycja w ŁSSE pochłonie co najmniej 63 mln zł. Firma zatrudni co najmniej 15 osób, utrzymując dotychczasowe zatrudnienie. Obiekt jest już niemal ukończony.

  • TAP Kutno – 17 mln zł, 23 nowe miejsca pracy– w trakcie budowy na ul. Poprzecznej

  • Kellogg’s – rozbudowa i przebudowa zakładu produkcji przekąsek o budynek produkcyjno-magazynowy z linią K4. 4 września firma uzyskała pozwolenie na budowę. Od kilku tygodniu trwają już prace przygotowawcze. Nominalnie, wg deklarowanych nakładów to największy projekt inwestycyjny w historii kutnowskiej podstrefy – blisko 314 mln zł !!!

  • McDonalds przy ul. Kościuszki.

  • Przygotowania na terenie PKS Kutno do przesunięcia myjni samochodowej i budowy Stacji Kontroli Pojazdów w nowym miejscu.

  • Przy ul. Józefów w Miasto Kutno trwa budowa hali produkcyjno-magazynowej dla PPHU FOL-POL Jacek Borkowski.

  • Moje Bambino – w dawnym budynku Mondi trwa adaptacja pod potrzeby nowego właściciela.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *