Będzie sala teatralna w KDK? W poniedziałek sesja w mieście

Czy w Kutnowskim Domu Kultury będzie kameralna sala kinowo-teatralna? Urząd Miasta Kutno ma zamiar w tej sprawie złożyć wniosek o dofinansowanie, a w poniedziałek sprawą zajmie się Rada Miasta Kutno.

Jak czytamy w uzasadnieniu przyjmowanej jutro uchwały o wieloletniej prognozie finansowej, planowane jest utworzenie kameralnej, wielofunkcyjnej sali kinowo – teatralnej w Kutnowskim Domu Kultury. P przewidywany okres realizacji to lata 2018 – 2019, planowany koszt: 1.763.943,00 zł (brutto), w tym dofinansowanie:1.147.280,00 zł., a środki własne: 616.663,00 zł.
Kutnowski Dom Kultury dysponuje niemodernizowaną do tej pory salą baletową.
Celem projektu jest jej adaptacja na salę kinową spełniającą również funkcje kameralnej sceny teatralnej oraz przestrzeni konferencyjnej. Warunki architektoniczne umożliwiają jej przebudowę. Głównym argumentem za inwestycją jest pilna potrzeba urozmaicenia repertuaru kinowego. Kino Kutnowskiego Domu Kultury jest jedynym tego typu obiektem w mieście, co niesie za sobą wysokie oczekiwania widzów względem szerokiej i zróżnicowanej oferty odpowiadającej ich różnym potrzebom. Zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania kinem jako formą spędzania czasu wolnego.
Mieszkańcy miasta zgłaszają zapotrzebowanie zarówno na repertuar popularny, tzw. komercyjny, jak i alternatywne dla niego tzw. kino „niszowe”, studyjne, festiwalowe. Jednocześnie oczekują pojawiania się danych tytułów w jak najszybszym terminie
względem ogólnopolskiej daty wprowadzenia filmu do dystrybucji.

W poniedziałek radni zajmą się finansową stroną projektu, a jeśli uzyska on poparcie zarządu województwa będziemy mieć w KDK dodatkową salę kinowo-teatralną. Na razie pora na składanie wniosków.

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *