Czy będzie parking Park & Ride koło dworca?

Rafał Jóźwiak, radny rady miasta zabiega o budowę parkingu typu Park & Ride przy kutnowskim dworcu. Tu miejsc parkingowych zawsze brakuje, a wielu kutnian każdego dnia dojeżdża do pracy.

– Minister Infrastruktury i Budownictwa pozytywnie odpowiedział na moją oraz  185 mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego petycję dotyczącą problemów parkingowych przy dworcu PKP.  Działający z upoważnienia ministra podsekretarz stanu – Andrzej Bittel poinformował mnie, że „projekt oraz kwestia docelowej lokalizacji parkingu typu Park & Ride będzie w najbliższym czasie przedmiotem spotkania z przedstawicielami Miasta Kutna. Napisał też, iż „spółka poinformowała, że dołoży wszelkich starań, aby wspólnie z przedstawicielami samorządu, wypracować koncepcję, pozwalającą podróżnym na optymalne wykorzystanie przydworcowych miejsc postojowych” – informuje radny Rafał Jóźwiak. – Przypomnę, że przed dwoma miesiącami podjąłem działania mające na celu  poprawę sytuacji parkingowej przy dworcu PKP w Kutnie.  Z uwagi na fakt, iż władze samorządowe m. Kutna  zwracały uwagę na przewlekłość postępowania w kontaktach z PKP skierowałem ww. petycję do ministra infrastruktury i budownictwa.

Jak mówi radny Jóźwiak, pozytywna odpowiedź ministra na petycję stwarza odpowiedni klimat współpracy z PKP, który może być wykorzystany przez miasto Kutno dla długofalowego rozwiązania problemów parkingowych wokół stacji kolejowej. Warto podać tu przykład Łowicza, gdzie we współpracy z PKP obecnie oddano do użytku przydworcowy parking na 190 miejsc postojowych.

Rafał Jóźwiak, radny rady miejskiej zabiega o budowę parkingu przy dworcu PKP

Problemy z parkowaniem koło dworca są nie tylko w  godzinach porannych – w zasadzie o każdej porze dnia trudno tu znaleźć wolne miejsce parkingowe. Porządkowanie kutnowskiej stacji, przebudowa peronów i linii kolejowych może być doskonałą okazją, aby w pobliżu stanął też parking z prawdziwego zdarzenia. Czy to się uda? – jeszcze nie wiadomo, ale wiadomo, że w tej sprawie radnemu Jóźwiakowi kibicuje wielu mieszkańców Kutna.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

1 komentarz


  1. No wreszcie ktoś działa konkretnie, brawo dla Jóźwiaka.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *