Nie będzie dofinansowania do sterylek właścicielskich, ALE…

W 2021 roku Kutno nie będzie dofinansowywało sterylizacji i kastracji zwierząt mających właścicieli. Szkoda, bo ubiegły rok pokazał, jak bardzo potrzebne jest takie działanie. ALE: będą finansowane zabiegi dla zwierząt bezdomnych.

W 2020 roku przeprowadzono aż 568 takich zabiegów z dofinansowaniem z budżetu miejskiego. Sterylizacja kotki to koszt powyżej 200 złotych. Jeszcze droższa jest sterylizacja większych suk. Zabiegi kastracji są mniej inwazyjne i są tańsze.

– Miasto musi oszczędzać na zadaniach, których nie ma obowiązku realizować. Kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich akurat według prawa nie musimy wykonywać – tłumaczy Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta Kutno. – Oczywiście, jeśli sytuacja związana z epidemią się ustabilizuje i budżet miasta będzie stabilniejszy, to będziemy chcieli wrócić do wspierania mieszkańców finansowo przy takich zabiegach, bo to również pomoc w walce z bezdomnością zwierząt.

UWAGA: będą zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt bezdomnych z terenu miasta. Proces ten będzie przebiegał tak, jak w latach poprzednich. 

Miasto nie zamierza także wprowadzać podatku od posiadania psa i to także jest dobra wiadomość.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *