Będzie BOK PGNiG w Urzędzie Miasta Kutno

W środę w Urzędzie Miasta Kutno podpisano umowę między Kutnem a Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Na mocy tej umowy w każdą pierwszą środę miesiąca w budynku urzędu będzie dyżurował pracownik PGNiG.

Będzie to pierwsze biuro obsługi klienta PGNiG w Kutnie. Dyżurujący pracownik będzie nie tylko udzielał mieszkańcom wszelkich niezbędnych informacji o przyłączeniu nieruchomości do sieci gazowej, ale także biuro będzie oferowało pełen zakres usług na każdym etapie, od pomocy w wypełnianiu wniosku o warunki przyłączenia po zawarcie umowy.

– Od kilku lat rozpoczęliśmy procedurę dbania o czyste powietrze w Kutnie – mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. – Z miejskiej kasy dajemy dopłaty do wymiany źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne, przede wszystkim gazowe. Z pomocą dopłat źródło ciepła unowocześniło 308 posesji w Kutnie, w tym w 2019 roku aż 90. Dopłaty z tego tytułu to 260 tysięcy złotych w samym 20198 roku.

Jak podkreśla prezydent Burzyński, co najmniej od kilkunastu lat w mieście następuje wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Prezydent przypomniał, ze jeszcze kilkanaście lat temu w Kutnie było wiele kotłowni osiedlowych, które dziś są zastąpione jedną ,,kotłownią” – ECO.

– Dopłaty do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne będą kontynuowane – mówi Zbigniew Burzyński. – W wielu domkach jednorodzinnych mieszkają starsi ludzie, a stosunkowo niewysokich dochodach, którzy tylko w  taki sposób mogą się zdecydować na wymianę pieców grzewczych na bardziej nowoczesne.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *