Moje Bambino ze wsparciem Łódzkiej Strefy Ekonomicznej

W poniedziałek, 23 września w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu na nowe projekty inwestycyjne zlokalizowane na terenie Łodzi, Kutna, Sieradza, powiatu Pabianickiego, Tomaszowskiego, Płockiego oraz Wołomińskiego. Łącznie decyzje odebrało 9 firm, w tym firma Moje Bambino Sp. z o.o. działająca w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poza przedstawicielami firm, udział w uroczystości wziął również Zastępca Prezydenta Miasta Kutna Jacek Boczkaja.

Firma Moje Bambino jest liderem na rynku wyposażenia placówek edukacyjnych w Europie Środkowej. Zapewnia kompleksową obsługę żłobków, przedszkoli i szkół oferując szeroką ofertę produktów, które umożliwiają aranżowanie nowoczesnych, estetycznych i bezpiecznych pomieszczeń sprzyjających edukacji dziecka. Spółka nabyła obiekt produkcyjny po firmie Mondi, przy ul. Żołnierskiej. Firma prowadzi nabór do nowego zakładu pod adresem: http://kutno.mojebambino.pl/oferty-pracy/

Decyzje o wsparciu w Podstrefie Kutno w 2019 roku otrzymały już 3 firmy: Sirmax Polska Sp. z o.o., Logistiko Sp. z o.o., Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K.

21 sierpnia 2019 r. minęło 18 lat od utworzenia Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie łączne zatrudnienie w firmie działających w Podstrefie Kutno to ok. 3000 osób, a łączne nakłady inwestycyjne firm przekraczają 2,8 mld zł.

Aktualnie realizowane inwestycje to dobiegająca końca rozbudowa Fresenius Kabi Polska, Sirmax Polska oraz TAP Kutno. Rozpoczęła się także przebudowa zakładu Kellogg’s. To największy projekt inwestycyjny w historii kutnowskiej podstrefy, którego wartość to blisko 314 mln zł.

Zgodnie z nowelizowanymi w 2018 r. przepisami dot. specjalnych stref ekonomicznych (Polska Strefa Inwestycji), cała Polska uzyskała potencjalny status specjalnej strefy ekonomicznej. Aby móc korzystać z ulg strefowych, na terenie Kutna wystarczy ponieść minimalne nakłady inwestycyjne od 200 tys. zł (mikroprzedsiębiorstwa) do 10 mln zł (duże przedsiębiorstwa).

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *