Akcja SMOG: policja sprawdza stan techniczny pojazdów

Policjanci ruchu drogowego kutnowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, prowadzili w dniu dzisiejszym działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Ich celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

– 9 kwietnia 2019 roku od wczesnych godzin rannych do godz. 14.00 na terenie Kutna policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „SMOG” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Działania te pozwalają na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Prowadzona akcja ma również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego ale także niesprawnych technicznie aut i złej jakości ich spalin.

Jak informują kutnowscy policjanci we wtorek podczas kontroli wykorzystywano dymomierz do badania pomiaru zadymienia spalin emitowanych przez pojazdy wyposażone w silniki wysokoprężne diesla. Kontroli poddano 10 pojazdów w tym 5 samochodów ciężarowych oraz 5 pojazdów komunikacji publicznej. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *