80% dofinansowanie szkoleń. Wystarczy sięgnąć

Aż do 80% dofinansowania szkoleń mogą uzyskać przedsiębiorcy na kursy i studia podyplomowe dla siebie i swoich pracowników. Wystarczy tylko zapoznać się z Projektem Strefa RozwoYou i.. sięgnąć po pieniądze.

W środę do Kutna przyjechali doradcy z Projektu Strefa RozwoYpu z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przekonywali, że warto sięgać po fundusze unijne i są one w zasięgu ręki każdego przedsiębiorcy, choćby najmniejszego.

– Można korzystać z kilkudziesięciu tysięcy kursów i szkoleń w całej Polsce, które są zebrane w bazie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – mówi Jakub Wojtczak, rzecznik prasowy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Z dofinansowania szkoleń mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy oraz cały sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Do tej pory z takich dofinansowań najczęściej korzystali przedsiębiorcy z Łodzi, postanowiliśmy więc… ruszyć w teren.

Do wyboru jest niezliczona ilość kursów doskonalących kompetencje zawodowe, wiele możliwości studiów podyplomowych, a nawet zwykłe doskonalenie w najprostszych zawodach. Każdy znajdzie coś dla siebie, a jeśli w swojej dziedzinie czuje się fachowcem, to może przecież w ten sposób pogłębić umiejętności wzbogacając własne zainteresowania. Do pozyskania jest aż do 6 tysięcy złotych na osobę.

– Byli przedsiębiorcy, którzy nas pytali, czy nie mamy dla nich, po prostu, pieniędzy… – mówi Jakub Wojtczak. – Ale przyszły także osoby zainteresowane ofertą szkoleniową.

Jeśli nie mogliśmy przyjść w środę na Plac Piłsudskiego, nadal możemy skorzystać z oferty przygotowanej przez Projekt Strefa RozwoYou Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak to zrobić?

– Przede wszystkim trzeba się z nami skontaktować albo za pomocą bezpłatnej infolinii pod numerem 800 801 321 lub drogą elektroniczną przez stroną strefarozwoju.lodz.pl i e-mail info@strefarozwoju.lodz.pl – mówi Katarzyna Rybak, doradca projektu. Wniosek można złożyć przez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej, ale jeśłi ktoś ma wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami. Warto sięgać po te pieniądze, bo warto zwiąkszać kompetencje swoje i pracowników.

Weryfikacja wniosku przez specjalistów projektu trwa do 10 dni roboczych. Pomoc udzielana jest w bonach szkoleniowych w ramach pomocy de minimis. Mikro i mali przedsiębiorcy nieczęsto mają możliwość korzystania z pomocy de minimis, jeśli więc takie szanse się pojawiają – warto je wykorzystać.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *