2000 okrążeń stadionu dla dzieci z domu dziecka

350 uczestników stanęło dziś na starcie biegu charytatywnego w Kutnie. Razem przebiegli 2000 okrążeń stadionu. Każde okrążenie to posiłek dla Rodzinnego Domu Dziecka Caritas Diecezji Łowickiej w Strzegocinie.

4 Bieg Charytatywny Banku PKO BP rozpoczął się w kilku miastach w Polsce punktualnie o godz. 11. Wystartowało 70 5-osobowych sztafet, każdy uczestnik biegł jedno okrążenie, a jeśli czuł się na siłach – dwa lub trzy i oddawał pałeczkę następnemu z drużyny. I tak przez pełną godzinę. Pobiegli nastolatkowie, dorośli i emeryci, i choć zmagano się czasem ze zmęczeniem i własną słabością nikt nie narzekał i wszyscy się do siebie uśmiechali.

Ambasadorem kutnowskiego biegu był Sebastian Chmara, który poprowadził rozgrzewkę, zagrzewał do walki i nagradzał najlepszych. Nagrodzono 3 najlepsze drużyny: męską, mieszaną i kobiecą oraz najstarszego uczestnika i najstarszą uczestniczkę.

Najstarszą uczestniczką okazała się pani Halina z drużyny Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która na dodatek dziś miała urodziny. Gratulacjom i radości nie było końca.

Najstarszym uczestnikiem biegu był… 70-letni pan Zbigniew, który był widoczny przez cały bieg, o czym świadczą również nasze zdjęcia.

Najlepszą drużyną męską okazała się RBSTS Kutnowskie Dziki. Najlepsza drużyna złożona z pań to Kutno Biega – Gazele. Najlepszą drużyną mieszaną zostali Amatorzy biegania, w składzie których – a jakże – był najstarszy uczestnik biegu.

Wśród kibiców zwyciężyła drużyna F16 z Łasku – panie przekazały 10 tysięcy złotych na kutnowski dom dziecka.

Wszystkim uczestnikom szczerze gratulujemy.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *