2 wypadki, 6 kolizji. Mało nietrzeźwych kierowców

Od piątku na drogach powiatu kutnowskiego doszło do 2 wypadków oraz 6 kolizji. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

– Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło 14 kwietnia 2017 roku około godz. 20.28 w miejscowości Krzesin, gdzie kierująca samochodem volkswagen golf kobieta w wieku 34 lat na prostym odcinku drogi, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechała na lewy pas drogi, a następnie do rowu –  informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – W wyniku zdarzenia kobieta jak i pasażer trafili do szpitala.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia około godz. 23.45 w miejscowości Miłosna, gdzie kierujący samochodem peugeot mężczyzna w wieku 26 lat nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na lewy pas drogi, a następnie do rowu. Kierowca również trafił do szpitala. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi.

Pomimo licznych apeli nadal niestety zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu.

 – W świąteczny weekend rekordzista miał ponad 2,4 promila w wydychanym powietrzu – informują policjanci. – Mężczyznę, 33 letniego mieszkańca naszego powiatu zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 17 kwietnia w miejscowości Plecka Dąbrowa. Ponadto mężczyzna prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sad prawomocnego zakazu. 16 kwietnia 2017 roku w miejscowości Bedlno również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę w wieku 50 lat, który kierował samochodem mając 0,80 promila w wydychanym powietrzu.

Przez okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało prawie 100 funkcjonariuszy. Oprócz kontroli prędkości i trzeźwości sprawdzali oni również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o szczególną uwagę i zachowanie rozsądku za kierownicą, stosowanie się do obowiązujących przepisów, a przede wszystkim o nie siadanie za kierownicą po wypiciu alkoholu

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *