19-latek na podwójnym gazie

19-latek na podwójnym gazie
19-latek z Kutna jechał na podwójnym gazie

Funkcjonariusz łęczyckiej komendy wracając po służbie do domu zatrzymał kierowcę na podwójnym gazie. 19-letni mieszkaniec Kutna miał 1,1 promila alkoholu w organizmie.

 – 16 grudnia 2016 roku o godzinie 0.30 w Kutnie ulicą Łęczycką wracał swoim mitsubishi po służbie do domu funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. – W rejonie skrzyżowania z ulicą Mickiewicza, na łuku drogi w miejscu niedozwolonym, zaczął go wyprzedzać pojazd audi, który wpadł w poślizg, obrócił się i zjechał na pobocze jezdni. Policjant zatrzymał się i podbiegł do kierowcy audi, od którego czuć było silną woń alkoholu z ust. Funkcjonariusz zabezpieczył kluczyki od nietrzeźwego kierowcy. W miejscu zdarzenia zatrzymał się również świadek, który jadąc z przeciwnego kierunku swoim volkswagenem o mało nie został staranowany przez wyprzedzające mitsubishi audi.  

Wezwani na miejsce kutnowscy policjanci ustalili stan trzeźwości zatrzymanego. 19-letni mieszkaniec Kutna miał 1,1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna szybko nie odzyska prawa jazdy, które zostały my przez policjantów zatrzymane.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymaniem prawa jazdy i  zakazem prowadzenia pojazdów do 10 lat.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *